Aktualności: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 1: | Linia 1: | ||
+ | * '''październik/listopad 2018''' - sprawy lokalowe: czekamy na ostateczną akceptację dot. naszego lokalu. Proszę śledzić forum i Aktualności gdyż najdalej za 2 tygodnie powinniśmy przeprowadzić magazyn i zagospodarować od nowa nasze lokum. | ||
+ | |||
* '''16 - 18 listopad 2018''' - odbędą się kolejne "LAWINY". Więcej informacji ukaże się później | * '''16 - 18 listopad 2018''' - odbędą się kolejne "LAWINY". Więcej informacji ukaże się później | ||
Wersja z 19:22, 7 paź 2018
- październik/listopad 2018 - sprawy lokalowe: czekamy na ostateczną akceptację dot. naszego lokalu. Proszę śledzić forum i Aktualności gdyż najdalej za 2 tygodnie powinniśmy przeprowadzić magazyn i zagospodarować od nowa nasze lokum.
- 16 - 18 listopad 2018 - odbędą się kolejne "LAWINY". Więcej informacji ukaże się później
- 16 - 18 listopad 2018 - Speleokonfrontacje 2018 odbędą się w terminie 16-18 listopada w Zajeździe Jurajskim w Podlesicach. Czyli tak jak zawsze: w trzeci weekend listopada, tam gdzie zawsze. Więcej informacji – pod koniec września.
- Nabór do GRJ
Szanowni klubowicze,
Grupa Ratownictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu ogłasza nabór dla kandydatów na ratowników jaskiniowych oraz członków sekcji wsparcia.
Jeśli zastanawiasz się dlaczego warto do nas wstąpić to dowiedz się kim jesteśmy i jaki mamy cel!
Kim jesteśmy?
GRJ jest grupą non-profit, działająca przy Komisji Taternictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu. W swoich szeregach zrzeszamy ratowników jaskiniowych (grotołazów, lekarzy, nurków, specjalistów innych dziedzin), którzy są gotowi do działania i niesienia pomocy w razie wypadku pod ziemią.
W skład naszej grupy wchodzą również członkowie sekcji wsparcia pełniący ważną rolę w życiu codziennym GRJ-u. Ktoś bowiem stoi za przygotowaniem logo, zrobieniem zdjęć podczas akcji pozorowanych, zredagowaniem artykułów, przetłumaczeniem listów do zaprzyjaźnionych organizacji z innych krajów, obsługą informatyczną, przygotowaniem dokumentacji itp.
Jaki mamy cel?
Grupa Ratownictwa Jaskiniowego PZA za główny cel obrała sobie profilaktykę i organizację działań ratowniczych, dlatego:
- przygotowaliśmy plan ratowniczy dla polskich wypraw jaskiniowych.
- kilka razy w roku organizujemy wspólnie szkolenia, warsztaty, a także uczestniczymy w manewrach zagranicznych.
- jesteśmy członkami ECRA (European Cave Rescue Association) co oznacza, że formalnie możemy zostać zadysponowani do akcji ratowniczej poza granicami Polski.
Odpowiedz sobie na kilka pytań:
czy chcesz rozwijać swoje umiejętności jaskiniowe i zdobywać nowe doświadczenie?
lubisz i chcesz pomagać innym?
czy chcesz uczestniczyć w spotkaniach i manewrach ratowniczych nie tylko w Polsce?
interesują Cię zagadnienia związane z technikami linowymi stosowanymi w jaskiniach?
lubisz angażować się w działanie w zespole?
szukasz nowych znajomości i kontaktów wśród grotołazów?
a może po prostu jesteś ciekawy jak to działa lub chcesz podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą lub umiejętnościami.
Jeśli choć jedna odpowiedź na powyższe pytania brzmi:
“ TAK” to jesteś osobą, której szukamy!
Zgłoś się już teraz!!!
Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez e-formularz do dnia 16.09.2018.
Szczegółowe informacje dotyczące planowanego na 28-30.09.2018 spotkania organizacyjno-szkoleniowego otrzymasz mailowo po wypełnieniu zgłoszenia.
W razie pytań jesteśmy do dyspozycji :
Michał Maciaszczyk (eMCe) - tel:. +48 514 257 317
Tomasz Pawłowski (Tomi) – tel:. +48 510 419 895
______________________________________________________________________________________
Grupa Ratownictwa Jaskiniowego (GRJ) | Cave Rescue Group
Komisja Taternictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu | Polish Caving Committee of Polish Mountaineering Association
Kontakt | Contact:
e-mail: grj@pza.org.pl
facebook: https://plpl.facebook.com/gruparatownictwajaskiniowego/ www: http://pza.org.pl/jaskinie/grj/info
Koordynator | Coordinator:
Michał Macioszczyk, PL: (0048) 514 257 317
- 22 listopad 2017 - jesień 2018 - zebrania klubowe tymczasowo odbywać się będą w sali nr 8 (tej gdzie było pierwsze zebranie kursowe). Salę po zebraniach musimy zostawić po spotkaniu w nienagannym porządku. Jest tam dostępny rzutnik.
Ostatnie wieści: podłoga w pomieszczeniach klubowych jest już gotowa (będzie trochę niżej), dach wymieniony. Pozostały jeszcze obróbki blacharskie i wykończenia.
- ubezpieczenie PZA 2018 - możliwość ubezpieczenia zwłaszcza dla członków PZA:
http://www.pza.org.pl/news.acs?id=2879546
- 21 sierpień 2018 - nowe wieści: udało się połączyć Kominy na Pałę z z górnym odcinkiem. Odkrycie tego połączenia pozwala ominąć przykry meander Klappachera i kilka innych uciążliwości.
- 4 lipiec 2018 - nasza sympatyczna, klubowa koleżanka - Bianka Witman-Fulde obchodziła okrągłą rocznicę urodzin. Z tego i nie tylko z tego powodu życzymy jej wszystkiego dobrego. Również z tej okazji Bianka zorganizowała rejs stateczkiem spacerowym po Kanale Gliwickim. Było ponad 70 osób z czego spora grupa obecnych i dawnych klubowiczów. Pogoda dopisała, zabawa z tańcami i ogólna miła atmosfera dopełniła reszty. Dziękujemy.
Tu zdjęcia: http://foto.nocek.pl/index.php?path=./2018/Bianka
- czerwiec 2018 - protokół walnego zebrania PZA: http://pza.org.pl/wp-content/uploads/2018/06/XXI-SWZD-PZA-protok%C3%B3%C5%82_01.pdf
- 23 - 24 czerwiec 2018 - odbył się klubowy spływ kajakowy Skawą. Tu archiwalne informacje:
Płyniemy wspólnie lecz nie jest to wycieczka ani zorganizowany wyjazd (spływ) w rozumieniu prawnym. Każdy w wyjeździe bierze udział na własną odpowiedzialność. Klub koordynuje tylko pewne działania.
Spływ odbędzie się na trasie: zapora Świnna Poręba – Zator Podolsze. Trasa może ulec skróceniu w zależności od pogody. Rzeka Skawa posiada charakter rzeki górskiej i podczas spływu należy się liczyć z pokonywaniem bystrzy, przeszkód wodnych oraz trzeba zrobić co najmniej dwie przenoski. Należy ciągle mieć założone kamizelki ratunkowe i być skoncentrowanym na rzece.
Do zapory każdy dojeżdża na własną rękę (tu sugerowana trasa dojazdu i miejsce spotkania: https://goo.gl/maps/HRzXisTVFb62 ). Należy się tak dobrać by było jak najmniej aut (może być ograniczona przestrzeń na biwaku oraz logistyka przy przekładaniu aut).
Przed zaporą należy skręcić w prawo na Koziniec i potem zaraz w lewo pod wiadukt. Zbiórka przy moście poniżej zapory o godz. 10.00. Załogi pakują kajaki a kierowcy „przerzucają” auta na miejsce biwakowe w okolicach Grodziska. W trakcie przygotowań proszę przygotować odliczone pieniądze (140 zł/kajak). Teresa będzie zbierała pieniądze. Transport aut i przygotowanie kajaków mogą zabrać ok. 2 godzin.
Do kajaków zabieramy tylko niezbędne rzeczy: buty „wodne”, suche ciuchy w szczelnym worku (beczce), aparaty fot./telefony. Reszta rzeczy zostaje w autach gdyż będziemy z nich korzystać dopiero na biwaku. Zabierzcie również napoje i jedzenie na czas spływu. W pierwszy dzień ok. 25 km, 7 – 8 godzin . W drugi dzień ok. 7 km , 2 - 3 godziny.
Proszę obserwować informacje na stronie gdyż mogą jeszcze ulec niewielkim zmianom. Gdyby pogoda była bardzo zła to skrócimy spływ lecz decyzje podejmiemy na miejscu.
UWAGA! Rano w zależności od pogody zdecydujemy skąd zaczniemy spływ. Jeżeli będzie bardzo brzydka pogoda to zaczniemy od mostu z Wadowic. Miejcie w pogotowiu telefony.
- 21 czerwiec 2018 - odbył się kolejny "sabat czarownic" na Kłodnicy
- 9 - 10 czerwiec 2018 - odbyły się obchody 42-lecia klubu w Piasecznie. Serdecznie dziękujemy wszystkich za przybycie.
- 6 czerwiec 2018 - na stadionie "Pogoni" w Nowym Bytomiu odbył się wydolnościowy test Coopera (bieg 12-minutowy). Z RKG wystartowali: Łukasz Piskorek - wynik: 2774 m, Damian Szołtysik - wynik: 2772 m, Teresa Szołtysik - wynik: 2378. Rezultaty te należą do celujących w swoich kategoriach wiekowych. Należy dodać, że podczas biegu była wspaniała współpraca i zdrowy doping między Damianem i Łukaszem. W teście wzięło udziało łącznie 47 osób. Wszystkie wyniki niebawem. Zdjęcie wykonała Asia Przymus.
Tu wszystkie wyniki: http://mosir.rsl.pl/obrazki/cms/10582.zalaczniki.pdf
Tu jeszcze kilka zdjęć: http://foto.nocek.pl/index.php?path=./2018/Cooper
- 23 maj 2018 - sukces Mateusza Górowskiego w biegach górskich:
- 19 - 20 maj 2018 - warsztaty kanionigowe PZA - http://pza.org.pl/news/news-kaniony/warsztaty-z-kanioningowych-technik-linowych-2018
- 11 - 13 maj 2018 - zjazd weteranów taternictwa jaskiniowego. Tu ukaże się więcej szczegółów- http://www.jaskinie.bialy-orzel.com.pl/weterani.htm
- 11 - 13 maj 2018 - centralne warsztaty z poręczowania - http://pza.org.pl/news/news-jaskinie/centralne-warsztaty-z-zakresu-poreczowania
- 9 maj 2018 - Damian Szołtysik w Klubie Seniora przeprowadził prelekcję z klubowej wyprawy do Omanu
- 9 maj 2018 - epopei z lokalem klubowym c.d. Jeżeli macie czas przyjdźcie w środę do klubu np. na 19.00. Musimy przenieś te nasze graty kawałek dalej tzn. z tego "przedpokoju" na strych (ok. 10 - 15 m). W tej chwili kładą tam ocieplenie i płyty OSB. Za dwa dni mają to robić w naszym lokalu klubowym.
- 13 kwiecień 2018 - Odbyły się Amatorskie Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Badmintonie. Startowali w nich przedstawiciele naszego klubu zajmując odpowiednio miejsca: w kat. kobiet I miejsce Teresa Szołtysik, w kat. mężczyzn - Damian Szołtysik - II miejsce i Tomek Jaworski - X miejsce. Tu szersza relacja: Sprawozdanie
- 07 - 08 kwiecień 2018 - zapraszamy grotołazów zrzeszonych w PZA na szkolenie z podstaw kartowania jaskiń! Tu więcej informacji: http://pza.org.pl/news/news-jaskinie/kursy/kartowanie-2018
- 23 - 26 marzec 2018 - Odbyło się II Forum Speleo w Chęcinach - http://forumspeleo.pl/ . Nasz klub reprezentowali: Mateusz Golicz (organizator), Asia Przymus, Iwona i Karol Pastuszka oraz Kaja. Szerszy opis w WYJAZDACH 2018
- 14 marzec 2018 - odbyła się prelekcja Bianki Fulde-Witman oraz koleżanki Ani z wyjazdu do Australli
- 7 marzec 2018 - odbyło się walne zebranie sprawozdawcze. Prezes przedstawił statystykę wyjazdów oraz ogólną działalność klubu za ostatni rok. Skarbnik zrelacjonował stan finansów klubu. Odbyły się dyskusje dot. wypraw klubowych oraz organizacji kursów.
- 21 luty 2018 - w klubie odbyła się prelekcja z wyprawy do Omanu
- 2018 - regulamin Pucharu Polski w narciarstwie wysokogórskim: http://pza.org.pl/wp-content/uploads/2017/12/reg.-PP-2018.pdf
- 10 luty 2018 - u Basi i Tadka odbył się kolejny Śledź. Tematem przewodnim była Polinezja. Jak zwykle była przewspaniała zabawa w klimatach Oceanii i takiej też scenerii. Był więc dymiący wulkan, palmy, papugi, egzotyczne owoce i potrawy. Niesamowite wrażenie wywarł na wszystkich polinezyjski taniec Agnieszki przy asyście innych vahine. Dziękujemy za wspaniałą imprezkę.
Tu niektóre zdjęcia (reszta niebawem): http://foto.nocek.pl/index.php?path=.%2F2018%2FSledz-Polinezja
- 3 styczeń 2018 - zarządzenie dyr.TPN w sprawie uprawiania taternictwa i narciarstwa ekstremalnego: https://wspinanie.pl/wp-content/uploads/2018/01/zarzadzenie_nr_1_2018_w_sprawie_uprawiania_narciarstwa_taternictwa.pdf
- Archiwum aktualności - 2017
- Archiwum aktualności - 2016
- Archiwum aktualności - 2015
- Archiwum aktualności - 2014
- Archiwum aktualności - 2013
- Archiwum aktualności - 2012
- Archiwum aktualności - 2011
- Archiwum aktualności - 2010
- Archiwum aktualności - 2009
- Archiwum aktualności - 2008
- Archiwum aktualności - 2007
- Archiwum aktualności - 2006
- Archiwum aktualności - 2005
- Archiwum aktualności - 2004